Знайомтесь, президент міжнародної Асоціації університетів третього віку IAUTA!

YYvIQxiLrx4 Знайомтесь, професор Франсуа Велляс – Президент Міжнародної асоціації університетів третього віку IAUTA (м. Тулуза, Франція). Він продовжувач праці та син саме того знаменитого П’єра Велляса, з ініціативи котрого у 1973 році у французькому місті Тулуза почав діяти перший у Європі університет третього віку при традиційному вищому навчальному закладі.

З паном професором делегація ВІЕМ на чолі з менеджером проекту Центр освіти третього віку ВІЕМ * Горбовим А.Ю. мала чудову нагоду поспілкуватися в Любліні, в рамках міжнародної конференції під егідою IAUTA “Студенти третього віку – студенти нової генерації?”.

ФОТОЗВІТ зустрічі

Приємний, усміхнений та надзвичайно активний у своєму віці, професор Велляс із задоволенням поринув у спогади і розповів, що його батько П’єр завжди мріяв, аби люди зрілого віку після виходу на пенсію мали можливість продовжувати самореалізовуватись і отримати якісну академічну освіту. Відтак ця система навчання отримала назву «французької». Вона передбачає створення осередків освіти впродовж життя для пенсіонерів на базі академічних вищих навчальних закладів, викладання дисциплін кваліфікованими викладачами та здійснення активної дослідницької діяльності слухачами таких освітніх закладів.ChdWT79yI0g

Сьогодні у Європі продовження навчання після виходу на пенсію та створення клубних осередків для людей третього віку стало вже традиційним, самих слухачів там заслужено називають «сеньйорами», а університети третього віку об’єднуються в асоціації. Так, до Міжнародної асоціації університетів третього віку IAUTA на сьогодні входить понад 14 країн-учасників, окрім європейських, є представники Китаю, Японії, Мозамбіку, Колумбії, Сенегалу тощо.

Професор Франсуа Велляс висловив підтримку Центру освіти третього віку ВІЕМ та зауважив, що було б чудово, аби проект став першим членом асоціації з України. Він був приємно вражений тим, що українські сеньйори надзвичайно активні та ще до початку навчання встигли побувати на спортивній олімпіаді у Словаччині й привезли звідти аж 4 медалі!

На згадку про ЦОТВ ВІЕМ Президент Асоціації отримав спортивний вимпел і пообіцяв, що наступного року неодмінно приїде в Україну на інавгурацію нових слухачів Центру освіти третього віку ВІЕМ.

Що ж, чекатимемо! 🙂

Цей проект фінансується за підтримки Єврокомісії. Зміст цієї публікації є предметом відповідальності автора та не відображає точку зору Європейської комісії.

Опубліковано в категорії: Новини, Новини проекту.