Коли небо стає пристрастю

20160913_103710

Знайомтеся – Кшиштоф Цвинар, пілот із багаторічним стажем та авіаконструктор, людина, для якої небо стало не просто другою домівкою, а справжньою пристрастю та натхненням. Привітний, захоплений своєю справою і невгамовний – пан Кшиштоф з гордістю демонструє молодим людям ангар, де стоїть з десяток легкомоторних літаків, розповідає про технічні тонкощі двигунів і конструкцій крил й фюзеляжу, відповідає на питання найбільш допитливих. А питань виникає чимало. Це й не дивно, адже саме з цим професіоналом, на власноруч сконструйованому ним літаку, студенти і викладачі ВІЕМ будуть підніматися у небо. Більш того, вони будуть демонструвати свої навички пілотування, здобуті під час навчання у «Бещадській академії астрономії та авіації».

Дізнаємося, що пан Кшиштоф збудував два літаки. Один із них – точна репліка славнозвісного Nieuport 17, винищувача часів Першої світової війни. Апарат польського авіаконструктора точно відтворює усі технічні рішення початку 20 ст. за винятком двох деталей: крила репліки обтягнуті не лляним полотном, як в оригінала, а полімерним матеріалом, і дерев’яні деталі мають естетичне, а не функціональне призначення. Другий літак має більш сучасну конструкцію. Робота над ним тривала цілих чотири роки, оскільки пан Кшиштоф був зайнятий на основній роботі і працював у майстерні лише у вільний час. Слід зазначити, що це захоплення вимагає значних грошових вкладень – побудувати один літак коштує кількасот тисяч злотих.

20160913_104428

Настає мить польотів. На обличчях учасників – хвилювання, радість і, що приховувати, певне занепокоєння. Проте всі заспокоюються, коли чують про особливість конструкції літака для навчальних польотів: він обладнаний парашутом, який в екстреній ситуації гарантує безпечне приземлення надлегкого апарату.

Лише 15 хвилин у повітрі – а вражень на все життя! Пілоти-початківці вправно вирівнювали літак у повітрі та пілотували його на висоті до 600 м. Кшиштоф Цвинар переймав керування лише на зльоті та посадці. Найбільші відчайдухи навіть мали змогу насолодитися фігурами пілотажу, які виконував польський ас. Блиск в очах, адреналін в крові, безліч селфі в телефоні та незабутні спогади – усе це стало можливим завдяки проекту Erasmus+ «Бещадська академія астрономії та авіації».

20160915_123559

Опубліковано в категорії: Новини.